HTML

Egészség Nagykövet Program

Az Egészség Nagykövet Program indításának célja, hogy felhívja a figyelmet olyan egészségügyi intézmények és az ott dolgozók áldozatos munkájára, melyek felnőttek és gyermekek többszázezreit látják el nem feltétlenül budapesti ellátási területekkel. Napjainkban kiemelkedő terület a prevenció: vagyis a betegségek, ezeken belül is a leggyakrabban előforduló, és olykor legsúlyosabb betegségek megelőzése, ezért ez az Egészség Nagykövet Program fontos részét képezi. Nincsen arra lehetőségünk, hogy korunk minden súlyos betegségére és annak megelőzésére felhívjuk a lakosság figyelmét, ezért egy területet: a szív- és érrendszeri megbetegedések prevencióját emeltük ki, tettük mindezt azért, mert az egyik egészségügyi intézményben ennek fontos szakmai háttere van (stroke-központ, neves kardiológiai osztály stb.). Ezen a területen mindennapi tapasztalat, hogy a betegek egyre fiatalabbak, tinédzserek esnek össze holtan tornaórán, fiatal sportolók vesztik életüket el percek leforgása alatt. A korábban szinte csak az idősebb korosztályt érintő betegségek rohanó világunkban egyre inkább a fiatalabb korosztályt is kezdik érinteni, ezért is esett erre a területre a választás. Arról már nem is szólva, hogy az uniós halálozási statisztikákban ezen a területen is sajnos az élen járunk. Mindezek mellett úgy gondoljuk, hogy az egészséges és betegségmegelőző életmód promóciója a többi, napjainkban központban álló súlyos és kevésbé súlyos betegség megelőzésében kulcsfontosságú, és ezt a fajta megelőzést és felvilágosítást ajánlott már gyermekkorban elkezdeni. Ez volt az egyik olyan ok, hogy nemcsak felnőttek ellátására szakosodott intézményekre is gondoltunk a programban.

Friss topikok

Linkblog

2010.10.12. 13:30 Egészség Nagykövet

A stressz, WHO Szív- és érrendszeri megbetegedések rizikófaktorai 4. rész

A stressz és a szív- és érrendszeri betegségek A stresszes, feszültséggel teli életvitelről már régóta tudjuk, hogy növeli az emberi szív- és érrendszeri betegségek, a súlyos koszorúér és az agyvérzés kockázatát. Az azért megjegyzendő, hogy nem általánosan elfogadott,…

1 komment

2010.10.06. 14:00 Egészség Nagykövet

A mozgásszegény életmód, WHO Szív- és érrendszeri megbetegedések rizikófaktorai 3. rész

A mozgásszegény életmód és szív- és érrendszeri megbetegedések   Világunk növekvő urbanizációnak és a gépesítésnek köszönhetően jelentősen lecsökkent az emberek napi mozgásigénye. Az Egészségügyi Világszervezet felmérése szerint a világ népességének több…

Szólj hozzá!

2010.10.05. 12:01 Egészség Nagykövet

A cukorbetegség, WHO Szív- és érrendszeri megbetegedések rizikófaktorai 2. rész

Diabétesz, mint a szív- és érrendszeri megbetegedések kockázati tényezője  Cukorbetegséggel küzdő embereknél 2-4-szer nagyobb gyakorisággal fordulnak elő a szív- és érrendszeri megbetegedések, mint a nem cukorbetegeknél. A cukorbeteg emberek körében ugyanis a legfőbb…

Szólj hozzá!

2010.10.04. 10:03 Egészség Nagykövet

Az étkezés, WHO Szív- és érrendszeri megbetegedések rizikófaktorai 1. rész

Az étkezés és a szív- és érrendszeri megbetegedések Az étrend szerepe kulcsfontosságú az egészséges fejlődés és a szív- és érrendszeri betegségek megelőzésével kapcsolatosan. A megfelelő diéta az egyik legfontosabb dolog, amelynek segítségével valóban lehet…

Szólj hozzá!

süti beállítások módosítása